Правила прийому

Документи для зарахування дитини до ЗДО: оновлений перелік

Шановні батьки!!!

Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Під час прийому керівник ознайомлює батьків або осіб, які їх змінюють, із статутом дошкільного навчального закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність (при потребі укладається угода між дошкільним навчальним закладом та батьками або особами, що їх замінюють).

Плата за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі вноситься щомісяця у розмірі, що не перевищує 30% від вартості харчування на день, не пізніше 10 числа поточного місяця. Не допускається збільшення розміру плати за утримання дитини в групах понад нормативів, встановлених Кабінетом Міністрів України.

За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

Відрахування дітей із дошкільного навчального закладу може здійснюватись

за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють:

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість Ії подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців;

- коли дитина не відвідує заклад без поважних причин понад місяць;

- при невиконанні батьками угоди між ними та дошкільним закладом.

Адміністрація дошкільного закладу письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-839 від 16.11.12 року «Щодо прийому дітей до дошкільних навчальних закладів»  https://osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/32381/

Лист МОНмолодьспорт №1/9-389 від 25.05.11 року «Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу» http://ru.osvita.ua/legislation/doshkilna-osvita/18791/

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ від 12.06.2014 № 1/9-310 «Щодо прийому до дошкільних навчальних закладів дітей, які прибули з Донецької та Луганської областей на постійне або тимчасове проживання до інших населених пунктів України» https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v-310729-14

Чи можуть старші братики й сестрички  забирати ваших малюків з дитсадка?

Часом батьки, затримуючись на роботі або з інших причин, доручають забрати малюка з дошкільного закладу своїм старшим дітям. Розглянемо юридично, чи вправі вихователь відпускати свого вихованця додому у супроводі старших братика чи сестрички.

Щоб визначати, чи мають право забирати дітей з дошкільного закладу інші діти, дещо старші, зауважмо на частині другій статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК): батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.

Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту).

Отже, дошкільний навчальний заклад відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі. Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання. Як визначено у частині другій статті 6 СК: малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років, неповнолітньою — у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями: набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Згідно зі статтею 31 ЦК фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа): має часткову цивільну дієздатність, не несе відповідальності за завдану нею шкоду. З огляду на це педагогічний працівник  закладу дошкільної освіти не вправі передавати вихованців малолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату -https://www.pedrada.com.ua/article/182-starsh-bratiki-y-sestrichki-dos-zabirayut-vashih-vihovantsv-z-ditsadka?utm_medium=email&utm_source=Uni_Ka